Višakio Rūdos Šaltinio koplyčia – veikianti koplyčia Višakio Rūdoje, Kazlų Rūdos savivaldybėje, šalia šventu laikomo Višakio Rūdos šaltinėlio, miške. Pasiekiama iš kelioKazlų Rūda–Višakio Rūda–Bliuviškiai , kaimo centre pasukus į Šaltinėlio gatvę pagal kelio rodykles. Koplyčia priklauso Višakio Rūdos Šv. vyskupo Stanislovo parapijai. Joje retsykiais vyksta pamaldos: per kasmetinius Šv. Baltramiejaus atlaidus aukojamos Šv. Mišios, taip pat būna gegužinės pamaldos.

     Koplyčia stovi miške, kalnelio šlaite, priekiniu fasadu orientuota į žemiau esančią šventvietę su šaltinėliu ir koplytėle, kurie pasiekiami žemyn vedančiais mediniais laiptais. Koplyčia medinė, stačiakampio plano, piramidiniu stogu, rombiniu raštu išdailintomis durimis. Suręsta iš stambių pjautų rąstų. Įrengta: yra altorius, tautodailininkų sukurtos šventųjų skulptūros, paveikslai. Prie įėjimo durų pakabinta lenta su šaltinėlio aprašu ir parapijos istorija. Priešais koplyčią pastatytas kraštiečio kunigo Igno Plioraičio kryžius (2009 m.). Nuo kaimo pusės link koplyčios vedančiame Šaltinėlio take stovi keturios drožinėto medžio skulptūros: „Jėzus – gamtos valdovas“, „Gyvenimo sankryža“, „Jėzus prikelia iš numirusiųjų“ ir „Piktųjų dvasių sutramdymas“. Skulptūros sukurtos 2015 m. Višakio Rūdoje vykusio plenero metu. Už 200 m. paminkliniu akmeniu pažymėtos evangelikų liuteronų senosios kapinės .

Tarp miškų įsikūręs Višakio Rūdos kaimas nuo seno garsėja legendomis apipintu stebuklingu šaltinėliu. Pasakojama, kad prie jo buvo pasirodžiusi Švč. Mergelė Marija, o šiam įvykiui įamžinti buvo pastatyta koplyčia. Šaltinio koplyčia iškilo panaudojant dabartinės Višakio Rūdos bažnyčios vietoje buvusios senosios koplyčios rąstus. Statant bažnyčią ir nugriovus buvusią koplyčią, iš rąstų likučių ant kalniuko, prieš Višakio Rūdos šaltinėlį, pastatė koplyčią.

Parašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujausi video

Apsilankyk kultūros centre