Kardokų koplyčia – nedidelė medinė koplyčia, stovinti Kardokuose, Kazlų Rūdos savivaldybėje, 5,5 km į šiaurės rytus nuo Višakio Rūdos, pasiekiama iš kelio Višakio Rūda–Kardokai–Agurkiškė . Kardokai priklauso Višakio Rūdos Šv. vyskupo Stanislovo parapijai.

Koplyčia stūkso rytiniame Kardokų kaimo pakraštyje, prie miško nedideliame kalnelyje esančiose senosiose kapinėse. Priešais koplyčią stovi kapines žymintis paminklinis akmuo, kai kur išlikę kapų kauburėliai, sunykusio koplytstulpio (ar kryžiaus) stuobrys. Teritorija apaugusi medžiais ir žole, užima 900 kv. m. Kapinės yra valstybės saugomos, nuo 1996 m. įtrauktos į LR Kultūros vertybių registrą (unik. kodas 21816). 50 m į vakarus nuo koplyčios įkastas Kardokų senkapio paminklinis obeliskas.

Koplyčia prižiūrėta, sutvarkyta. Statinys medinis, stačiakampio plano, su keturšlaičiu stogu, dengtu skiedromis. Stogo smailę vainikuoja aukštai iškeltas metalinis kryžius. Sienos sudėtos iš pjautų rąstų, apkaltos vertikaliomis lentomis. Virš durų yra užrašas: „;1937 m. kapitalinis remontas”. Koplyčios vidaus erdvė vientisa, be lubų, su atvira aukštos pastogės konstrukcija. Sienas puošia šventųjų paveikslai, yra kryžius su įrašu apačioje „1929 m.”. Pasieniuose pastatyti suolai.

Rytinis kaimo pakraštys buvo vadinamas Apatkomiu. XVIII a. pradžioje kaimas priklausė Zapyškio parapijai, o iki Zapyškio toli – apie šešiolika kilometrų. Todėl žmonės artimuosius laidojo savo kaime. Paskutinės ten karo metais buvo palaidotos dvi mergytės. Kapinių viduryje stovinčioje koplyčioje buvo dvi šventųjų statulėlės, kurios tarybiniais metais, kad nedingtų, buvo išvežtos į Kapsuko (dab. Marijampolės) muziejų, taip pat ir kryžius.

Parašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujausi video

Apsilankyk kultūros centre